mobile

Wakesurf. Co potrzebujesz do zabawy w wakesurfa?

wakesurfing
2018-09-12

Sporty wodne potrafią dostarczyć wspaniałych wrażeń. Ciepło słońca, przyjemnie chłodząca woda, trochę dobrego wysiłku i masa endorfin. Trudno nie zakochać się w takiej wybuchowej mieszance. Nie każdy sport można jednak uprawiać wszędzie. Chociażby surfing to w końcu domena oceanów. Czy na pewno?

Właśnie dla fanów surfingu, którzy chcą ujeżdżać falew warunkach śródlądowych powstał wakesurf. Czym jest,  co potrzebujesz do zabawy w wakesurfa i jak łodzie motorowe MasterCraft mogą Ci pomóc w tej nieziemskiej zabawie?

Wakesurf nie jest wymagającym sportem jeśli chodzi o niezbędny do jego uprawiania sprzęt. Podobnie jak klasyczny surfing, tak i wakesurf to przede wszystkim odpowiednia deska. Specyfika ekstremalnego sportu wodnego jakim jest wakesurf wymaga zastosowania krótszego „boarda”, który dzięki wymiarom jest ultra zwrotny. Deski do wakesurfa zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby współgrać z generowaną przez łódź motorową falą. Dzięki temu łatwiej przemieszczać się wzdłuż spiętrzonej wody i kontrolować sytuację.

Aby zachować komfort cieplny podczas zabawy w wakesurf , dobrze jest wyposażyć się w odpowiednią piankę. Zależnie od temperatury wody w jakiej mamy surfować do wyboru są pianki krótkie z uciętymi rękawami i nogawkami, jak również pianki pełne – ochraniające całe ciało.

Motorówki do wakesurfa

Najdroższy, ale też kluczowy dla całego sportu, jest wybór odpowiedniej  motorówki do wakesurfa. Nie musimy oczywiście od razu kupować nowej łodzi motorowej, warto jednak wiedzieć, co powinno charakteryzować najlepsze  łodzie do sportów wodnych. 

MasterCraft jest pionierem w rozwijaniu wielu technologii do sportów wodnych, a wakesurf to dyscyplina, w której nasze łodzie motorowe potrafią pokazać najwięcej. Aby zabawa w ogóle się odbyła potrzeba fali o odpowiednich parametrach.

Za wytwarzanie fal odpowiada Gen2 Surf System. Technologia ta pozwala na całkowite sterowanie wypluwaną spod motorówki wodą. Na panelu dotykowym włączamy odpowiednią konfigurację i ustawiamy krótką lub długą, niską bądź wysoką falę pod osobę z dominującą lewą lub prawą nogą.

Dla motorówek MasterCraft wytworzenie nawet 12-metrowej długości fali nie stanowi żadnego problemu.

Szkoła wakesurf czyli gdzie nauczyć się pływać na fali za motorówką

Każda przygoda gdzieś się zaczyna, w przypadku wakesurf jest to szkoła MasterCraft „Goodtime Wake&Surf Academy” nad Zegrzem. To właśnie w szkole wakesurfu pod okiem profesjonalnych instruktorów dowiesz się jak czerpać pełną przyjemność z wakesurfa. Poczujesz na własnej skórze siłę  fal tworzonych przez motorówki MasterCraft.  Poznasz ludzi, dla których sporty wodne to pasja, będącą równocześnie paliwem w codziennym życiu.  Wsiądź do motorówki MasterCraft, najlepszej łodzi do wakesurfa i ciesz się wyjątkową atmosferą towarzyszącą ekstremalnym sportom wodnym.

 

w górę