mobile

Najlepsze łodzie do surfa

2018-07-31

Wakacje, letni czas i piękna pogoda – to wszystko sprzyja uprawianiu sportów. Amatorzy i wielbiciele mocniejszych wrażeń najlepiej wypoczywają podczas ekstremalnych i wymagających form aktywności fizycznej. Różne odmiany sportów wodnych takie jak wakesurf czy wakeboard z pewnością mogą się do nich zaliczyć.

Motorówka to podstawa

Jak każdy sport, również  ten na wodzie wymaga sprzętu. Im wyższej klasy, tym doznania silniejsze. Czas opisać najlepsze łodzie do surfa – motorówki Mastercraft.

Wakesurfing, narciarstwo wodne, wakeboard, a może wakeskate? Możliwości i rodzajów ekstremalnych sportów wodnych jest naprawdę dużo. Tylko od naszych upodobań, umiejętności i chęci zależy jaka dyscyplina najbardziej przypadnie nam do gustu. Czy na pewno tylko?

Wiele zależy również od motorówki, którą zamierzamy zaprzęgnąć do zabawy. Jak powinna wyglądać więc najlepsza łódź do surfa, wakeboarda czy nart wodnych?

Wakesurf czyli liczą się mocne wrażenia!

Wakesurfing to rodzaj sportu wodnego, który w Polsce obecny jest dopiero od paru lat i z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Dyscyplina ta jest wciągająca i daje bardzo duże możliwości. Do czerpania maksimum „funu” potrzeba przede wszystkim właściwej motorówki. Najlepsza łódź do surfa, taka jak chociażby Mastercraft potrafi wytwarzać fale, które są kwintesencją tego sportu. Dlaczego jest to tak istotne?

Wakesurf umożliwia pływanie po falach tam, gdzie o nie trudno – na akwenach śródlądowych. Tzw. rider płynie bezpośrednio za łodzią, a linka do trzymania potrzebna jest jedynie na starcie. Po nabraniu prędkości rider odrzuca linkę i nie jest już niczym przypięty. Korzysta wyłącznie z fal, które wytwarza motorówka.

Jakie powinny być odpowiednie łodzie do surfa?

Nie da się ukryć, że do uprawiania tego świeżego w naszym kraju, ale jakże ciekawego sportu potrzebna jest łódź z potężnym silnikiem umożliwiającym wytworzenie odpowiedniej jakości fali. Najlepsze łodzie do surfa, do których z całą pewnością zaliczyć można markę Mastercraft, są w stanie wytworzyć nawet półtorametrowej wysokości falę. To idealne motorówki do wakesurfa i równocześnie liderzy na rynku jednostek pływających przeznaczonych do sportów wodnych. Dlaczego motorówki Mastercraft uchodzą za najlepsze łodzie do surfa?

Mastercraft stawia na sporty wodne. Nasze motorówki potrafią wygenerować falę o długości nawet do 12 m i wysokości  1,5 m. Opatentowaliśmy specjalny system sterowania dostosowany do uprawiania surfa, który sprawia, że w łatwy sposób ustawimy odpowiednie dla nas parametry, kontrolą prędkości zajmie się komputer.

Inwestując w łódź, inwestujesz w siebie!

Decydując się na uprawianie wakesurfingu i wybierając najlepszą łódź do surfa warto zastanowić się nad tymi, z których korzystają profesjonalni zawodnicy. Jeśli myślimy o tym sporcie poważnie zakup motorówki Mastercraft będzie dobrą i najtrafniejszą z punktu rozwoju własnych umiejętności inwestycją.

w górę